FAQ

Otázky a odpovědi
Objednání analýzy
O Vitamínu D
Na vyšetření hladiny vitamínu D se prosím objednejte telefonicky na čísle +420 542 213 851.
Sledování hladiny vitamínu D má význam zejména v době, kdy se objevují symptomy spojené s nedostatkem vitamínu D. Nejkritičtější období je však v zimě a na jaře. Hladiny vitamínu D bývají nejnižší na jaře a v zimě, proto je vhodné hlídat si hladinu vitamínu D, zejména v těchto obdobích. Většina lidí má ale nedostatek Vitamínu D během celého roku. Proto se objednejte kdykoliv během roku, když pociťujete nějaké potíže nebo jen chcete pečovat o své zdraví. Stačí zavolat na +420 542 213 851 a domluvit si termín.
Hladinu vitamínu D Vám sdělíme do 3 pracovních dnů.
První test stojí 900 Kč vč. DPH, pokud byste chtěli hladinu vitamínu D sledovat dlouhodobě, za každé další vyšetření vzorku účtujeme 800 Kč vč. DPH. Jedná se jedny z nejnižších cen na trhu.
Je potřeba hladinu vitamínu D vhodně doplnit, více o zdrojích vitamínu D zjistíte v našich odborných článcích na tomto webovém portálu.
Vhledem k tomu, že se jedná o vyšetření krve, musíte se objednat a osobně k nám dostavit na odběr krve, kterou bezbolestně odebereme z konečku prstu, nebo z ruky.
Jeden test Vám poskytne informaci o hladině vitamínu D ve vaší krvi v aktuální době. Můžete podle toho upravit svoje stravovací návyky a životní styl. Je ale vhodné hladinu vitamínu D monitorovat několikrát během roku, protože jeho hladina se hodně mění během roku.
Nejčastěji únavou, oslabenou imunitou, bolestí svalů a kloubů. Více informací o projevech nedostatku Vitamínu D najdete v našich odborných článcích na tomto webovém portálu.
Přiměřeným pobytem na slunci, některými potravinami obsahující vysoké dávky vit. D (mořské ryby aj.), vhodnými doplňky stravy z lékárny. Příjem vit. D v potravinách a doplňcích mohou doplňovat chybějící vit. D do organizmu pomaleji, než očekáváme. Každý jedinec má odlišnou míru vstřebání vit. D střevní stěnou. Proto nejlepším zdrojem vit. D bude vždy sluneční záření. Doporučujeme se vystavovat slunci bez opalovacího krému v dopoledních hodinách, kdy slunce nemá tak silnou intenzitu. Přípravky na opalování s UV faktorem vznik vit. D zamezují.
Nedostatek vitamínu D je u člověka spojován s různými chorobami. Nejprve se projeví příznaky jako únava, bolest kloubů, oslabená imunita. Dlouhodobý nedostatek vitamínu D může vést až k rozvoji závažných onemocnění jako je rakovina, kardiovaskulární problémy a další.

Chcete zjistit svoji hladinu Vitamínu D?

Objednávejte se prosím výhradně telefonicky.

+420 542 213 851